Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Miért jó a Portfolió Days? Pintér Márton és Nádas Gergely János oktatóinkkal beszélgettünk | Budapesti Metropolitan Egyetem

Miért jó a Portfolió Days? Pintér Márton és Nádas Gergely János oktatóinkkal beszélgettünk

IDÉN ONLINE FORMÁBAN  

Regisztrálj portfólió napunkra, mutasd meg munkáidat, beszélgess oktatóinkkal! 

 

Április 29-én rendezzük meg a következő Portfolio Days-t, ahol megmutathatod, hogy mit tudsz, hol tartasz és oktatóink segítséget nyújtanak abban, hogy merre indulj tovább. 

Idén konferencia alkalmazás útján tudsz tanárainkkal beszélgetni.  

Az előzetesen regisztrált időpontban az online egyeztetés során mindent megtudhatsz arról, hogy hogyan állítsd össze a felvételire a portfóliódat, miben fejlődj, mire koncentrálj a felkészülési időszakban. Bővebb információt az esemény weboldalán találsz. 

Megkérdeztünk oktatókat az Építészet és Design tanszékről, a Formatervező és a Belsőépítész tervező szakokkal kapcsolatban arról, hogy mit gondolnak, miért lehet hasznos egy ilyen alkalom a leendő hallgatóknak. 

Pintér Márton egyetemi oktató és tanársegéd, az angol nyelvű Environmental Design BA szakvezetője, építész-belsőépítész vezetőtervező a Belsőépítész tervező művész szakkal kapcsolatban az alábbiakat osztotta meg velünk: 


Pintér Márton 

Mit gondolsz miért lehet jó egy felvételi előtt álló hallgatónak, ha részt vesz a Portfolio Days-en? Mit adhat a résztvevőknek? 

Pintér MártonBetekintést nyerhetnek az alkotó egyetemi légkörbe, találkozhatnak és szakmai diskurzust folytathatnak jövőbeli oktatóikkal, valamint megismerhetik hallgató társaikat és munkáikat.
 

Tapasztalataid és tudásod alapján kinek ajánlanád az építészet területét? 

P.M.: Az építészet a kreatívipar, a művészet és a piaci trendek mezsgyéjén húzódó rendkívül ambíciózus terület, ahol a szakmagyakorlás az elméleti kutatómunkát, a komplex építészeti koncepciók definiálását és valódi prototípusok megvalósításának összességét, vagy ezen ismérvek egymáshoz való viszonyát jelenti. 

Miért jó vagy miben kifejezetten erős a METU Építészet képzése? 

P.M.: A METU Építészet képzésének mintatanterve a projektalapú oktatáson alapul, melynek keretén belül tantárgyaink összecsengő tematikával épülnek fel, ezáltal oktatóink folyamatos együttműködésben vannak egymással és a hallgatóinkkal. A hallgatóknak így személyre szabottan tudjuk nyújtani az alkotói folyamatokhoz szükséges kísérleti, elméleti, vagy gyakorlati tudást. 

Milyen lehetőségeik vannak a hallgatóknak, hogy már a képzés során elkezdjék építeni a portfóliójukat? 

P.M.: A METU kiterjedt kapcsolati rendszerének köszönhetően valós piaci szereplőknél folytatott szakmai gyakorlatok, a szezonális alkotói táborok, a világviszonylatban is akkreditált ösztöndíj-lehetőségek és az Egyetemünk által nyújtott myBRAND mentorprogram egyaránt kiváló lehetőséget nyújtanak a hallgató egyetemi éveiben történő szakmai kiteljesedésére. 

 

Nádas Gergely János formatervező iparművész, Formatervező művész mesterszakunk oktatója a következőket osztotta meg velünk. 


 Nádas Gergely János 


Mit gondolsz, miért lehet jó egy felvételi előtt álló hallgatónak, ha részt vesz a Portfolio Days-en? Mit adhat a résztvevőknek? 

Nádas Gergely JánosA találkozás betekintést enged a szak gondolkodásába azokról az alapvető fogalmakról, amikkel a mesterképzés során találkozni fog. Az érdeklődő közelebbről megismerhet egy oktatót, akinek segítségével személyre szabott visszajelzést kaphat azokról a munkákról és alkotásokról, amiket bemutatva szeretne majd felvételt nyerni. 


Tapasztalataid és tudásod alapján kinek ajánlanád az formatervezés területét? 

N.G.J.: Azoknak a hallgatóknak ajánlom, akik szeretik a tárgyakat és átlátják azok plasztikai és emocionális oldalát is. Rendelkeznek némi konstrukciós gondolkodásra való hajlammal, kellően nyitottak, kommunikatívak, szociálisan érzékenyek, intuitívak és legfőképpen hosszútávon tudnak önálló stratégia és taktika mentén gondolkozni. 


Miért jó vagy miben kifejezetten erős a METU Formatervező képzése? 

N.G.J.: A METU Formatervező szak fiatal, de dinamikusan fejlődő része az egyetemi képzésnek. Nem titok, hogy nagy a verseny, amiben mi egy határozott és önálló stílust képviselünk, melynek lényege a közös munka, a közös gondolkodás. A hallgatók és az oktatók egy csapatot alkotnak, ahol nem számít a hierarchia, ahol az eredmény a fontos. Természetesen ez állandó frissességet kíván, de az eredmény egy felszabadult, nyitott szellemű együttműködés, ami egyaránt támaszkodik az oktatók tapasztalataira és a hallgatók formabontó ötleteire. Én ebben érzem a mi képzésünk legfőbb erejét. 


Mit gondolsz a formatervező hallgatók képzésében hogyan érhető tetten az Alkotóegyetem koncepció? 

N.G.J.: Az Alkotóegyetem fókuszában az alkotásban kiteljesedni vágyók állnak. Az alkotás öröme a mi esetünkben tárgyak teremtését jelenti a gondolat szikrájától a terveken át sok esetben egészen a kivitelezésig. Ennek megtapasztalásához és elsajátításához kínálunk egy nyitott és sokszínű közösséget. 


Várunk szeretettel a Portfolio Days eseményen! Kattints IDE és regisztrálj most! 

2021. 04. 26.

Hírek

Üzlet
Online fenntarthatósági kurzus indult a METU-n 2024 tavaszán

A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platform (MEFP) keretében a 2023-24 tavaszi szemeszterben elindult egy online teljesíthető, az ENSZ Fenntartható Fejlődési Keretrendszer elvei alapján felépített „Bevezetés a Fenntartható Fejlődési Célok (SDGs) kérdéskörébe” kurzus 11 partneregyetem összefogásában...

fenntrathatóságicsempe

Online fenntarthatósági kurzus indult a METU-n 2024 tavaszán

A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platform (MEFP) keretéb …

Üzlet
KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
Jelölj minket 1. helyen 2024.07.10-ig!

sorredncsemplány

Jelölj minket 1. helyen 2024.07.10-ig!

KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
Művészet
Camera Justitia díjat kapott a KIX, Révész Bálint, a METU oktatójának és Mikulán Dávid közös filmje

Révész Bálint, a Budapesti Metropolitan Egyetem Mozgókép tanszék oktatójának filmje Camera Justita díjban részesült a 'Movies that Matter' fesztiválon, Hágában.

mkkcsemp

Camera Justitia díjat kapott a KIX, Révész Bálint, a METU oktatójának és Mikulán Dávid közös filmje

Révész Bálint, a Budapesti Metropolitan Egyetem Mozgókép tanszék oktatójának fil …

Művészet
Művészet
A METU oktatójának filmje a hallgatók aktív közreműködésével készült Kék Pelikan már látható a mozikban

Csáki László, Balázs Béla-díjas dokumentum- és animációs filmrendező, a Budapesti Metropolitan Egyetem Animáció szak főállású oktatójának Kék Pelikan című filmje 2024...

kekpelikancsemp

A METU oktatójának filmje a hallgatók aktív közreműködésével készült Kék Pelikan már látható a mozikban

Csáki László, Balázs Béla-díjas dokume …

Művészet
Újraindult a RádióMETU!

Nagy örömmel jelentjük be, hogy három év kihagyás után, újraindult a RádióMETU, a hallgatók rádiója! A megújult szerkesztőség Molnár Geryt főszerkesztőnek, Hornik Dominikot főszerkesztő helyettesnek választotta...

radiometucsemp

Újraindult a RádióMETU!

Nagy örömmel jelentjük be, hogy három év kihagy&aac …

Művészet
Munkácsy Mihály-díjban részesült Uray-Szépfalvi Ágnes, a METU Vizuális Kommunikáció Tanszék oktatója

Büszkén adunk hírt arról, hogy március 15. alkalmából kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjban részesült Uray-Szépfalvi Ágnes festőművész, egyetemünk oktatója...

urayszépfalvi

Munkácsy Mihály-díjban részesült Uray-Szépfalvi Ágnes, a METU Vizuális Kommunikáció Tanszék oktatója

Büszkén adunk hírt arról, hogy március 15. alka …

Művészet
Üzlet
Növeld munkaerőpiaci esélyeidet, válaszd duális képzési formánkat!

 Ha a METU-t is megjelölted a felsőoktatási felvételi rangsorodban jó döntést hoztál, mert nálunk: Az egyedülálló myBRAND oktatási módszertanunkat követve tanulhatsz, pontosabban építheted fel saját szakmai portfóliódat, mely vonzó lesz a munkáltatók számára is...

dualis hircsempe

Növeld munkaerőpiaci esélyeidet, válaszd duális képzési formánkat!

 Ha a METU-t is megjelölted a felsőoktatási felvéte …

Üzlet
Üzlet
Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Metropolitan Egyetem és a GIRO Zrt.

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a GIRO Zrt. közötti szakmai kapcsolatot együttműködési megállapodással erősítette meg a két intézmény...

girocsemp

Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Metropolitan Egyetem és a GIRO Zrt.

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a GIRO Zrt. közötti …

Üzlet
KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
További hírek megtekintése...
METU hírek logó

További hírek megtekintése...